A może by tak pomyśleć?

Święta już nam w oczy się rzucają, witryny sklepowe zachęcają światełkami i bombkami. My, mamuśki, tradycyjne i ceniące sobie ciepło domowe, lubimy celebrować Święta Bożego Narodzenia piekąc ciasteczka, lepiąc pierogi i niczym tajfun przekształcając nasze małe eM  w świąteczny kącik pełen świeczek, lampek i cudnych dekoracji 😉

gwiazda

Zależnie od wartości przekazywanych w Naszych rodzinach, zależnie od środowiska, w jakim dorastaliśmy, każdy z Nas ma różnorakie podejście do obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Możemy postawić na zwykłą tradycję, możemy również przeżywać ten czas w sobie. Możemy również ignorować celebrowanie. Ile ludzi tyle punktów widzenia. Jednak niezależnie od Naszych przekonań, drogie Mamuśki, czyż nie robimy tego wszystkiego dla Naszych pociech? Czy uśmiech na tych pyzowatych buźkach nie jest dla Nas najważniejszy? Niezależnie od stanu Naszej wiary, jej ukierunkowania, warto na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad celowością Naszych działań. Doceńmy je. Doceńmy to, że możemy pozwolić sobie na postawienie choinki w pokoju, na upieczenie ciasteczek, na zapakowanie kilku upominków dla najbliższych. Chwile, jakie możemy spędzić z Naszymi dziećmi są bezcenne, mijają i już nie wrócą. Możemy je celebrować lub zignorować, pozostawiając pustkę. Tak, mamy swoje racje i przekonania, liczymy każdy pieniądz wydany na co tam potrzebnego/niepotrzebnego musimy kupić, narzekamy na ilość prezentów i ilość obowiązków, jesteśmy często zmęczone i czujemy się niedoceniane. Jednak będąc tu i teraz, żyjąc z dnia na dzień, wychowując Nasze Skarby, warto odnaleźć w sercu spokój i pozwolić sobie na cieszenie się z tej Magii Świąt, jaką po raz kolejny mamy okazję przeżywać. Życie mamy jedno, doceniajmy to co mamy. Święta to doskonały czas na „pauzę” 🙂 a niebawem Nowy Rok… I nowe wyzwania 😉 !

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

pracownia Opublikowane przez:

2 komentarze

 1. mol
  17 listopada 2014
  Reply

  uszyjesz bombki??? proszę, proszę! zrób post o własnoręcznie zrobionych pamperkach na choinkę.
  i dekoracjach do całego mieszkania. Może jakiś piękny wieniec na drzwi?

  • amatorka
   30 listopada 2014
   Reply

   Mam pomysł na kilka ozdób 😉 jednak w sklepach można dostać oczopląsu a pomysły na kolejne mnożą się jak grzyby po deszczu! Mam kilka typów, jutro już grudzień 😉 jeszcze tydzień i rewolta w domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *